Answer Question
0
0

Mijn man heeft koorts een dag na bloedtransfusie. Is dat normaal?

Gemarkeerd als spam
Geschreven door Anoniem
Gevraagd op 18 oktober 2017 20 15
44 bekeken
Antwoord toevoegen
0
Privé antwoord

Dat kan, maar als het hoge koorts is, dan toch beter om even de dokter te bellen.
Bijwerkingen van de bloedtransfusie
Soms komt na een transfusie een tijdelijke koortsreactie voor. Deze verdwijnt vanzelf en daarvoor is geen verder behandeling nodig.
Soms kan bij een bloedtransfusie een allergische reactie optreden. Een dergelijke reactie is:
-koorts,
-rillingen,
-galbulten,
-jeuk,
-of een rode huid.
Dit kan vaak eenvoudig met medicijnen worden behandeld en verdwijnt meestal snel weer.
Soms vormen patiënten na een bloedtransfusie antistoffen tegen bloedcellen die zij ontvangen hebben. Dit kan een reactie geven in de vorm van koorts. Deze reactie kan met medicijnen worden behandeld.
Een dergelijke reactie kan ook worden veroorzaakt door antistoffen tegen bloedcellen van een bepaalde bloedgroep. In dat geval krijgt u een bloedgroepenkaartje met daarop de vermelding van dit gegeven. Dit moet u bij een volgende medische behandeling altijd aan uw arts tonen.

Wat te doen bij klachten thuis?
Bent u op de dagbehandeling geweest om in ons ziekenhuis een transfusie te ontvangen en wordt u plotseling thuis niet lekker. Bel direct naar de spoedeisenhulp van het ziekenhuis, daar wordt u vertelt wat u het beste kunt doen.

Gemarkeer als spam
Geschreven door John (moderator)
Beantwoord door 18 oktober 2017 20 29
Antwoord toevoegen

Plaats een antwoord

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]
Upload een bijlage.
Allowed file types: zip.doc.docx,pdf,xls,xlsx,jpg,jpeg,png,gif
Max file size: 1.0 MB