0
0
Gemarkeerd als spam
Geschreven door Buddhamma
Gevraagd op 14 januari 2020 18 54
43 bekeken

Goedemiddag,

De moeder van mijn vrouw heeft een cocktailmix van medicijnen voorgeschreven gekregen. De symptomen die ze vertoont zijn:

-Soms huilen uit het niets
-Soms lachen uit het niets
-Soms zacht praten maar tegen niemand in het bijzonder daarbij haar handen gebruikend (wijzend, zwaaiend)
-Soms (laatste tijd agressief, maar niet tegen personen)

Ze heeft medicijnen hiervoor gekregen maar dat mocht niet helpen. Nu heeft ze een nieuwe cocktail van medicijnen gekregen en ben bezorgd over haar gezondheid en of de medicijnen juist zijn voor haar.

De medicijnen die ze gekregen heeft zijn:

-Perphenazine 8mg
-Diazepam 5mg
-HAL Operidol 10mg
-Benzhexol tab 5mg
-Vitamin Bco tab

Is dit een veilige mix van medicijnen? Volgens mij is het nogal zwaar en ik zou graag horen of dit een gewenst effect zou kunnen hebben.

Gemarkeer als spam
Geschreven door John (moderator)
Beantwoord door 14 januari 2020 19 25
Privé antwoord

Hoe oud is je schoonmoeder? En welke arts heeft het voorgeschreven?

Gemarkeer als spam
Geschreven door Buddhamma
Beantwoord door 14 januari 2020 19 44
Privé antwoord

Mijn schoonmoeder is 53 jaar oud. En het is voorgeschreven door een psychiater. Dit speelt zich echter allemaal af in het buitenland (Thailand). Ik ben niet zo bekend met de kwaliteit van de gezondheidszorg daar, maar weet dat die hier in orde is. Vandaar de vraag.

Gemarkeer als spam
Geschreven door John (moderator)
Beantwoord door 14 januari 2020 20 11
Privé antwoord

-Perphenazine is een anti psychoticum
-Diazepam is een benzodiazepine
-HAL Operidol is een klassiek anti psychoticum
-Benzhexol tab us een anti parkinsonmiddel.

Het is een nogal heftige cocktail. Men gaat er waarschijnlijk van uit, dat ze een psychose heeft. De combi van Perphenazine en Haloperidol vind ik wel erg fors, maar is niet ongebruikelijk. Hier wordt dat wel eens met Promethazine gecombineerd om de agitatie bij een psychose te onderbreken.
Benzexol zal zijn voorgeschreven omdat er wellicht medicamenteus parkinsonisme is.( trillen en beven als gevolg van de medicatie)
Diazepam zal dan om de bijwerkingen van de medicijnen te dempen gebruikt worden.

Het is een aanslag op de lever...
Is je schoonmoeder suicidaal?

Gemarkeer als spam
Geschreven door Buddhamma
Beantwoord door 14 januari 2020 20 32
Privé antwoord

Ik had een vermoeden dat het een aanslag op de lever zou zijn. Bedankt voor het uitgebreide antwoord. Ze is overigens niet suïcidaal. Voor hoe lang zou zij dit ongeveer moeten slikken en kan ze er ooit weer van af komen?

Gemarkeer als spam
Geschreven door John (moderator)
Beantwoord door 14 januari 2020 21 01
Privé antwoord

Dat is moeilijk te zeggen. Als het een psychose is, kunnen de medicijnen wel de psychose onderbreken. Maar ze zal waarschijnlijk toch voor langere tijd medicijnen moeten gebruiken, maar dan niet in de hoeveelheid die ze nu heeft.
Ik denk dat er gekozen voor deze cocktail om de psychose te couperen.

Gemarkeer als spam
Geschreven door Buddhamma
Beantwoord door 14 januari 2020 22 42
Privé antwoord

Okay, de vorige kuur die ze heeft gehad veranderde haar in een zombie die nauwelijks met fatsoen kon eten. Mijn vrouw was daarom erg bezorgd. Want dat is natuurlijk ook niet de oplossing. Ik neem aan dat we deze kuur moeten afwachten en kijken wat eruit voort komt. Erg akelig allemaal. Heeft u nog enig advies of tips?

Ik wil u bedanken voor de snelle antwoorden op mijn vragen!

Gemarkeer als spam
Geschreven door John (moderator)
Beantwoord door 14 januari 2020 23 31
Privé antwoord

Ik vrees dat ze ook nu behoorlijk uitgeteld zal zijn met die medicatie. Maar dat is inherent aan de middelen en soms helaas ook nodig om de psychose te couperen. Water drinken is belangrijk en fruit eten. Voor de rest zal het even afwachten zijn.
Vraag me wel af, op basis van de informatie die je geeft, of het wel een psychose is.

Gemarkeer als spam
Geschreven door Buddhamma
Beantwoord door 15 januari 2020 17 04
Privé antwoord

Ja dat is al eens eerder gebeurd. Zombie achtig gedrag wat ongetwijfeld door de diazepam komt. Ik heb het er met mijn schoonvader over gehad dat ze opgenomen word. De eerste dag op deze cocktail werd ze al agressief (niet tegen personen). Misschien is het een beter idee haar daar onder toezicht te houden. Als ik mijn vrouw mag geloven twijfelt zij ook over de diagnose psychose. De symptomen zijn daar wel, maar bijvoorbeeld kan je wel een gesprek met haar voeren en weet ze waar ze het over heeft. Ze is dus wel bij de les. Maar toont wel weer ongecontroleerde bewegingen en bijvoorbeeld het praten tegen niets.

Lastige zaak dit wel. We zullen zorgen dat ze genoeg water drinkt en fruit gaat eten. Bedankt voor uw expertise!

Gemarkeer als spam
Geschreven door John (moderator)
Beantwoord door 15 januari 2020 20 52
Privé antwoord

Dat zal waarschijnlijk niet door de diazepam komen(tenzij de dosering heel erg hoog is) maar door Haloperidol en de Perphenazine.

Gemarkeer als spam
Geschreven door Buddhamma
Beantwoord door 16 januari 2020 9 39
Privé antwoord

Okay, dus die andere twee medicijnen zorgen daar dus voor. Bedankt voor de opheldering!

Plaats een antwoord

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]
Upload een bijlage.
Allowed file types: zip.doc.docx,pdf,xls,xlsx,jpg,jpeg,png,gif
Max file size: 1.0 MB