Answer Question
Categorie:
0
0

ik kom bij een cliënt die sinds een week of 8 60mg prednison per dag (om 7u)gebruikt ivm nierinsufficiëntie,
na 5 weken werd dit afgebouwd naar 40mg, dit ging redelijk goed, alleen leken de afkickverschijnselen meer op de gewone bijwerkingen.
nu wou de arts sneller dan gepland(ivm risico verslechtering nier, hr heeft 1 mononier trouwens), de dosis terugbrengen naar 20mg, zo gezegd, zo gedaan, de eerste dag al begonnen en s’avonds de afkickverschijnselen direct heftig op te spelen:
overmatig zweten, amper aanspreekbaar, koorts, en zelfs kreeg dhr een soort van flauwte, waarbij hij naar achterviel in zijn stoel en 20 sec niet reageerde ik voelde ook geen pols meer, hij kwam later gelukkig wel weer bij, ha.post is geweest, deze arts zegt dat hij nooit zo snel mag afbouwen en het risico op een acute hartstilstand erg groot is, ik moest om 23u s’avonds nog 20mg bijgeven. eigen huisarts gesproken, die wil perse dat hr wel doorgaat met 20mg per dag, hij zegt dat het afbouwen steeds met gehalveerde dosis gebeurd. hr heeft ook hartfalen. ik ben van mening dat dit niet verantwoord is, en een ware hel voor hem zal worden. hr had die avond zelfs al telefonisch afscheid genomen van familie, omdat hij er stellig van overtuigd was dat hij op korte termijn gaat overlijden. omdat ik lees dat het afbouwen heel geleidelijk en langzaam moet gebeuren, ben ik gewoon zeer bezorgd dat dit mis gaat. vinden jullie mijn mening hierin juist of zou de arts in zijn beslissing wel op het juiste pad zijn?, hr gebruikt trouwens 3x daags haldol 1mg erbij, deze word gelukkkig nog niet mee afgebouwd, en hr heeft zware diabetes ontwikkeld door de prednisongebruik, krijgt 4x daags insuline.

Gemarkeerd als spam
Geschreven door Pieter Blijenberg
Gevraagd op 30 januari 2016 4 41
3563 bekeken
Antwoord toevoegen
0
Privé antwoord

Bij een gebruik van langer dan 3 weken, moet er langzaam, over meerdere weken worden afgebouwd.. Dit is omdat de eigen aanmaak van bijnierschorshormoon weer zelf op gang moet komen. Daarnaast kan prednison ook invloed hebben op de bloedsuikerspiegel bij diabeten. Te snel afbouwen kan ook hier problemen veroorzaken. Latente diabetes mellitus manifest kan worden. Ook de dosering van de insuline zal moeten worden aangepast.
Ook voor mensen met hartfalen is te snelle afbouw inderdaad niet goed.

Gemarkeer als spam
Geschreven door John (moderator)
Beantwoord door 30 januari 2016 12 33
Antwoord toevoegen
0
Privé antwoord

Als de cliënt in behandeling is bij de internist of nefroloog, neem dat contact op met de specialist

Gemarkeer als spam
Geschreven door John (moderator)
Beantwoord door 30 januari 2016 12 34
Antwoord toevoegen

Plaats een antwoord

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]
Upload een bijlage.
Allowed file types: zip.doc.docx,pdf,xls,xlsx,jpg,jpeg,png,gif
Max file size: 1.0 MB