0
0
Gemarkeerd als spam
Geschreven door Lange Henkie
Gevraagd op 16 augustus 2018 3 00
89 bekeken

Mijn cardioloog zegt dat ik moet stoppen met 50mg Atenolol. Ik gebruik dit al jaren, maar is niet meer noodzakelijk. Moet via de huisarts en die zegt een paar dagen afbouwen met 25mg en dan stoppen. Paar keer bloeddruk laten controleren en klaar. Gaat het stoppen zo ineens niet té vlug?

Gemarkeer als spam
Geschreven door Anoniem
Beantwoord door 1 juli 2019 10 25
Privé antwoord

ja het gaat zo veel te vlug en Nee, zou ik zo snel niet doen, reden is dat een betablokker waar atenolol in valt als groepsnaam de hartslag vertraagd via koppeling aan de z.g. B 1 en B 2 receptoren hetgeen interactie op de receptorsite heet,en wanneer je te snel stopt krijg je tachycardie ofwel versnelde hartslag ofwel het hart gaat jagen slaat op hol , waarbij het risico op vorming van kleine bloedstolseltjes ontstaat ,z.g. microcytaire trombie ,als die losschieten en vast komen te zitten in de bloedbaan kan afhankelijk van de locatie waar zich dit voordoet een infarct optreden hartinfarct,herseninfarct etc. met alle gevolgen vandien.
Daarom langzaam afbouwen zodat het hart langzaam vertraagd sneller gaat kloppen, dus niet meteen van de hoge duikplank springen in het water maar langzaam eerst de lage dan de middelhoge en dan pas de olympische plank om deze ellende (ontrekkingsverschijnselen te voorkomen.

Hartritmestoornissen zit niemand op te wachten ,afbouwen kan ,maar wel met beleid en geduld ,ik zeg ,neem er gewoon minimaal 3 maanden voor tot 6 maanden.

Tevens daar het hart gewend was afgeremd te worden, en daardoor de bloeddruk daalde zal de bloeddruk zeker in het begin bij te snel afbouwen veel te hoog oplopen, wat ook weer een TIA kan bewerkstelligen,een beroerte,of herseninfarct.
Nogmaals neem er 3 a 6 maanden de tijd voor

Gemarkeer als spam
Geschreven door Anoniem
Beantwoord door 1 juli 2019 10 25
Privé antwoord

ja het gaat zo veel te vlug en Nee, zou ik zo snel niet doen, reden is dat een betablokker waar atenolol in valt als groepsnaam de hartslag vertraagd via koppeling aan de z.g. B 1 en B 2 receptoren hetgeen interactie op de receptorsite heet,en wanneer je te snel stopt krijg je tachycardie ofwel versnelde hartslag ofwel het hart gaat jagen slaat op hol , waarbij het risico op vorming van kleine bloedstolseltjes ontstaat ,z.g. microcytaire trombie ,als die losschieten en vast komen te zitten in de bloedbaan kan afhankelijk van de locatie waar zich dit voordoet een infarct optreden hartinfarct,herseninfarct etc. met alle gevolgen vandien.
Daarom langzaam afbouwen zodat het hart langzaam vertraagd sneller gaat kloppen, dus niet meteen van de hoge duikplank springen in het water maar langzaam eerst de lage dan de middelhoge en dan pas de olympische plank om deze ellende (ontrekkingsverschijnselen te voorkomen.

Hartritmestoornissen zit niemand op te wachten ,afbouwen kan ,maar wel met beleid en geduld ,ik zeg ,neem er gewoon minimaal 3 maanden voor tot 6 maanden.

Tevens daar het hart gewend was afgeremd te worden, en daardoor de bloeddruk daalde zal de bloeddruk zeker in het begin bij te snel afbouwen veel te hoog oplopen, wat ook weer een TIA kan bewerkstelligen,een beroerte,of herseninfarct.
Nogmaals neem er 3 a 6 maanden de tijd voor

Plaats een antwoord

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]
Upload een bijlage.
Allowed file types: zip.doc.docx,pdf,xls,xlsx,jpg,jpeg,png,gif
Max file size: 1.0 MB