- Anoniem
Goedemorgen,
4 maanden geleden (november) kreeg ik opeens last van een loopneus, niezen en korsten in de neus. Zo erg dat ik op een gegeven moment zakdoekjes in m’n neus heb gefrommeld als een soort plug. En net zoveel geniest in een week als in m’n hele leven ervoor zowat. Ik vermoedde mijn redelijk recent aangeschafte vogels. Op aanraden van de huisarts begonnen met cetirizine en een neusspray (Carelastin). Hielp wel iets maar het was niet weg.
In december corona gehad en daarna een 3tal verschillende infecties tegelijk (oor, keel en bovenste luchtwegen) waar ik uiteindelijk Amoxicilline voor gehad heb. Dit hielp goed; zo goed zelfs dat ik ook helemaal geen allergieklachten meer had, zelfs toen ik de cetirizine weg liet.Toen de kuur klaar was kwamen de allergieklachten helaas weer terug. Het rare is dat ik op allerlei plekken last kan hebben (werk, thuis, in de auto), en de volgende dag weer een heel stuk minder.
Ik heb bloed laten prikken om duidelijkheid te krijgen, maar tot mijn verbazing was de allergietest negatief op alle punten.
De cetirizine werkt best goed, al houd ik pijnlijke korsten in de neus en merk ik dat mijn algehele weerstand niet geweldig is (alweer aan het hoesten na ziek te zijn geweest in dec-jan, pijn in spieren, moe). Ik heb een luchtfilter aangeschaft om zo veel mogelijk vogelstof op te vangen, maar blijkbaar zou dat stof volgens de test toch niet de boosdoener zijn?Wat kan ik nu het beste doen? Welke kant moet ik het zoeken?
Alvast bedankt en een fijne dag!AnoniemJe zouje huisarts een uitgebreide allergie test kunnen vragen.
Dus geen bloedtest, maar zo’n “krasjes test”.
Of een verwijzing kunnen vragen naar een allergoloog in een ziekenhuis.
Een luchtfilter kan trouwens ook voor meer klachten zorgen, omdat het het stof in beweging brengt door de lucht, ipv dat het neerdaalt en blijft liggen tot het opgezogen wordt.
Afhankelijk van wat voor vogels het zijn, zou je ze in het voorjaar naar buiten kunnen doen, of in een aparte, goed geventileerde kamer kunnen zetten,als je die mogelijkheid hebt.
En ze dan met een goed mondkapje op verzorgen. Een robotstofzuiger kan helpen om de kamer constant zo stof en veervrij mogelijk te houden.