- Anoniem
Ik ben behandeld met 10 dagen docycyline voor tekenbeet met kring. Lyme dus. Nu na vier weken nog niet klachtenvrij. Is dat normaal. Huisarts wil nog paar weken wachten voor verdere behandeling
Huisarts.nlAls er een kring is, betekend dat niet automatisch dat er ook sprake is van de ziekte van lyme. De antibioticakuur kan ook gegeven worden ter preventie. Het is in principe gebruikelijk om even te wachten met verdere behandeling.
AnoniemIs het normaal dat er nog steeds klachten aanwezig zijn? Rillerig moe enz
Huisarts.nlMoeilijk om daar iets over te zeggen. Het is de vraag of die klachten wel van de tekenbeet zijn
AnoniemIk schrik van de antwoorden van John, deze zijn onjuist. En ook de ontwetendheid van de huisarts is erg jammer. Ten eerste; een rode kring (Erythema Migrans) betekend altijd Lyme! Geen twijfel over mogelijk. 10 dagen antibiotica is te kort! En ja, al helemaal als er klachten zijn. 6 weken is aan te raden aangezien de cyclus van de borrelia bacterie 4 weken is. Daar moet je dus overheen qua antibiotica. Wacht alsjeblieft niet af. Hoe eerder je erbij bent, hoe groter de kans is dat je er nog vanaf komt! Ga zelf op onderzoek uit. Ook op facebook zijn vee lotgenoten groepen.
Deze helaas in Nederland onderschatte ziekte verwoest levens.
Sterkte, een ervaringsdeskundige.Huisarts.nlIk denk dat een excuus van mijn kant op zijn plaats is. Mijn informatie is inderdaad niet helemaal duidelijk. Maatstafgevend voor Lyme is, dat de kring (EM) zich langzaam uitbreid. Dus groter wordt. Als de ring statisch is, dus zich niet uitbreid, hoeft er geen sprake te zijn Lyme. Dat is dus wat ik bedoelde, toen ik schreef, dat een ring niet automatisch Lyme betekend.
De richtlijn voor behandeling, samengesteld door meerdere instanties waaronder ook het RIVM en en Vereniging voor Infectieziekten, die voor de huisarts aangewezen is, geeft een eerste keus behandeling aan, van 10 dagen doxycycline, 100 g 2 x per dag. Omdat het even kan duren voordat het antibioticum volledig werkzaam is, wordt er een wachttijd aangegeven van 2-4 weken. Als er dan nog steeds klachten zijn wordt er een tweede behandeling ingezet.
Ga dus in ieder geval terug naar de huisarts.
Je kunt alles nog eens nalezen op:
https://www.nhg.org/sites/default/files/content/nhg_org/uploads/lymeziekte.pdf