- Huisarts.nl
Hallo, ik heb een vraag.
Mijn vriend en ik hebben een kinderwens en gaan op vakantie naar onder andere Miami waar momenteel ook het zika virus heerst. Ik begreep dat 1 op de 5 mensen symptomen krijgen en dat besmette mannen 6 maanden geen kind mogen verwekken. Hoe kan ik nu na terugkomst weten of hij of ik besmet zijn of zijn geweest? Moeten wij dan 6 maanden wachten? Omdat je niet altijd symptomen krijg.
Bedankt
AnoniemLees hier alles over het zika virus en zwanger raken
http://www.rivm.nl/Onderwerpen/Z/ZikavirusAnoniemJa dat heb ik ook al gelezen. Maar als je niet weet of je het hebt, aangezien je niet altijd symptomen krijgt, dan staat er niet bij hoe wat je het beste kan doen als je een kinderwens hebt. Als het 6 maanden in het sperma van de man blijft, dan wik je toch weten of je het hebt. Misschien een test? Maar dit vraag ik wel aan mijn huisarts.
AnoniemIn de info van het RIVM staat dat mannen 2 maanden beschermde seks moeten hebben.
Voor vrouwen geldt een wachtijd van 1 maand na ferugkomst alvorens zwanger te raken als de partner niet in het gebied zou zijn geweest.
Ik jullie geval betekend dat dan, 2 maanden beschermde seks. Dus uitstel van 2 maanden voor jullie kinderwensAnoniemToevoeging:
Tenzij er naturlijk wel symptomen van een besmetting zouden optreden. Dan moet dat eerst worden behandeld .