Paracetamol en de pil
20 berichten aan het bekijken - 1 tot 20 (van in totaal 25)
  • #1997411 Reageren
    Huisarts.nl

    Beste,

    Heeft paracetamol invloed op de werking van de pil?

    Groeten

    #1997412 Reageren
    Anoniem

    Nee, dat heeft geen invloed op de werking van de pil

    #1997413 Reageren
    Anoniem

    Hebben andere pijnstillers wel mogelijk invloed op de werking?

    #1997414 Reageren
    Anoniem

    Als er een pijnstiller zou zijn die invloed heeft op de werking van de pil, staat dat in de bijsluiter van de pil en in die van de pijnstiller

    #1997415 Reageren
    Anoniem

    Als het in de bijsluiter staat heeft het dus invloed neem ik aan.
    In de bijsluiter van ethinylestradiol/gestodeen Sandoz staat dat paracetamol de werking van de pil beinvloedt.
    Heeft paracetamol nu wel of geen invloed?

    #1997416 Reageren
    Huisarts.nl

    Dit is de tekst uit het farmacotherapeutisch kompas over de interacties van andere geneesmiddelen:
    Het farmacotherapeutisch kompas is maatgevend voor artsen en apothekers in Nederland.
    paracetamol staat hier niet bij.

    Tijdens en tot 4 weken na gebruik van leverenzyminducerende stoffen (bosentan, carbamazepine, fenobarbital, fenytoïne, felbamaat, (fos)aprepitant, griseofulvine, modafinil, oxcarbazepine, perampanel, primidon, rifabutine, rifampicine, rufinamide, sint-janskruid, topiramaat) wordt de betrouwbaarheid van de anticonceptiepil verminderd door verlaging van de spiegels van het oestrogeen en progestageen. Indien deze interactie niet kan worden vermeden, de anticonceptiepil vervangen door een levonorgestrelbevattend spiraaltje, een koperhoudend spiraaltje of de prikpil. Een andere optie is het gebruik van condooms in combinatie met de anticonceptiepil; deze gebruiken tot ten minste 4 weken na staken van de inductor. Veel combinaties van HIV-proteaseremmers en niet-nucleoside reverse-transcriptase remmers, incl. combinaties met HCV-remmers kunnen de spiegels van het oestrogeen of progestageen uit de anticonceptiepil verlagen of verhogen; raadpleeg de voorschrijfinformatie van deze middelen. Bij gelijktijdig innemen met colesevelam of colestyramine neemt de resorptie af; de anticonceptiepil ten minste 4 uur vóór colesevelam of colestyramine innemen. De werking van orale anticoagulantia en lamotrigine kan worden verminderd en die van ciclosporine en corticosteroïden worden versterkt. Oestrogenen uit de anticonceptiepil en aromataseremmers of tamoxifen kunnen elkaars werking verminderen. Etoricoxib kan de plasmaconcentratie van ethinylestradiol met ca. 50% verhogen. Het gebruik van orale anticonceptiva kan de uitslag van bepaalde laboratoriumtesten beïnvloeden.

    Paracetamol heeft geen wisselwerking met de pil.

    Ook in de (nieuwe) bijsluiter van Sandoz wordt paracetamol niet genoemd.
    http://db.cbg-meb.nl/Bijsluiters/h104746.pdf

    #1997417 Reageren
    Anoniem

    Ingewikkelde tekst haha! Maar het heeft dus geen invloed. Bedankt!

    #1997418 Reageren
    Huisarts.nl

    Het gaat er allen maar om dat paracetamol daar niet tussen staat.

    #1997419 Reageren
    Anoniem

    Ja dat bedoelde ik ook! Bedankt en slaap lekker!

    #1997420 Reageren
    Anoniem

    Heeft aspirine net als paracetamol ook geen negatieve invloed op de bescherming van de pil.

    #1997421 Reageren
    Huisarts.nl

    Staat asperine in het lijstje? Niet dus

    #1997422 Reageren
    Anoniem

    In de link die u stuurde van de nieuwe bijsluiter staat paracetamol wel genoemd.. en vitamine C/ascorbinezuur. En op de site van farmaceutisch Kompas wordt vitamine C ook vermeld als wisselwerking met de pil. Mag je dan niks meer eten waar vitamine C in zit, dit lijkt mij onwaarschijnlijk?
    En hoe zit het dan met de zon, want die werkt ook leverenzyminducerend en in de tekst die u stuurde staat dat leverenzyminducerende middelen de pil beinvloeden?
    Met vriendelijke groeten,

    #1997423 Reageren
    Anoniem

    Bij normaal gebruik van vitamine C in fruit bijvoorbeeld en incidenteel paracetamol kan dat geen kwaad.
    Het gaat over leverenzyminducerende geneesmiddelen. Niet over de zon
    dan zou je niks meer mogen eten en niet meer buiten de deur mogen komen . Je snapt zelf dat dat onzin is.

    #1997424 Reageren
    Anoniem

    Eerst schreef u dat paracetamol sowieso geen invloed heeft, maar dat is dus wel het geval?
    En vitamine C/ascorbinezuur in eten kan dus nooit kwaad? Wanneer heb je wel te veel gehad? Of gaat dat echt alleen over vitamine supplementen in vorm van pillen?

    #1997425 Reageren
    Anoniem

    Paracetamol heeft net als vitamine C geen invloed op de pil bij normaal gebruik.
    Als je dagelijks 4000 mg paracetamol neemt een grote hoeveelheden vit C supplementen kan dat inderdaad anders zijn, maar dan zijn er nog meer dingen in je lichaam anders.
    Misschien moet je echt met de huisarts overleggen om een ander contraceptiemiddel te gaan gebruiken. Je angst voor de werking van de pil en alle mogelijke stoffen is niet gezond. Dat is een fobie.

    #1997426 Reageren
    Anoniem

    Bedankt voor je reacties! Het maakte me bang omdat het in de online bijsluiter staat. En dit topic heb ik niet gestart maar ik kwam het tegen en vond het interessant en kwam er toen achter dat het in de bijsluiter staat.
    Dat topic van de zon heb ik wel aangemaakt. En ik snap dat normale hoeveelheden zon niet uit maken en je gewoon buiten mag komen. Maar grote hoeveelheden zon dan? Want ik ben echt altijd buiten als de zon schijnt (heb geen werk en heb mijn studie afgerond, dus veel tijd om te zonnen!). Ik snap dat dat niet goed is voor de gezondheid, maar doet die grote hoeveelheid zon wel iets aan de pil?

    #1997427 Reageren
    Anoniem

    En als je echt HEEL VEEL in de zon ligt? Of heeft dat ook geen invloed?

    #1997428 Reageren
    Anoniem

    Dat doet verder niks met de pil.
    Dan zouden heel veel vrouwen in zuidelijke landen en in de tropen toch gigantische problemen hebben. Niemand zou meer een paar dagen aan het strand kunnen liggen

    #1997429 Reageren
    Anoniem

    Dus een paar weken zon/strandvakantie is ook gewoon in orde neem ik dan aan?

    #1997430 Reageren
    Anoniem

    Ja hoor. Dat kan geen kwaad. Mijn vrouw heeft er niet meer kinderen door gekregen…..

20 berichten aan het bekijken - 1 tot 20 (van in totaal 25)
Reageer op: Paracetamol en de pil
Je informatie:



Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe