Klachten na blaasonderzoek (cystoscopie) in ziekenhuis
10 berichten aan het bekijken - 1 tot 10 (van in totaal 10)
  • #1975903 Reageer
    Huisarts.nl

    Hoi,
    Ik ben een vrouw van 21 jaar en ik heb vorige week een blaasonderzoek gehad (een cystoscopie). Ze hebben in een cystoscoop via mijn plasbuis in mijn blaas gebracht om erin te kijken. Mijn blaas was in orde. De uroloog heeft daarna gezegd dat er 5% kans is op een blaasontsteking na dit onderzoek.
    Het onderzoek verliep vlot en deed eigenlijk ook geen pijn. De dagen daarna had ik ook geen klachten.. tot 3 dagen na het onderzoek. Ik moest extreem veel plassen, branderig gevoel, buikpijn, rugpijn (wat allemaal wijst op een blaasontsteking) en ontzettend veel jeuk en afscheiding. Ik heb een tablet van de dokter voor vaginale schimmelinfectie genomen, en die heeft tot nu toe nog niet geholpen.
    Ik heb vandaag weer een urinekweek in het ziekenhuis afgeleverd ter controle. Ik moet nog steeds wel vaak naar de wc, maar dat moet i heel mijn leven al, dus of het nu echt een blaasontsteking is, weet ik niet. Ook nog wel buikpijn, maar het branderige gevoel is weg.
    Alleen de jeuk en afscheiding is echt niet te doen. Ik heb speciale creme voor de jeuk, maar ook die helpt niet. Wat zou dit eventueel nog anders kunnen zijn?
    Ik heb pas volgende week dinsdag de uitslag van mijn urinekweek, maar ik ben bang dat het helemaal geen blaasontsteking is, maar iets anders. Wat zou ik niet weten.. aangezien ik die jeuk en afscheiding niet kan plaatsen..

    Alvast bedankt voor een reactie.

    N.

    #1975904 Reageer
    Huisarts.nl

    Het kan toch wel een urineweginfectie zijn. Dat komt na een cystoscopie toch wel vaker voor. Daarom dar de uroloog dat ook al aangaf.

    #1975905 Reageer
    Anoniem

    Oke, is dat ook te zien in mijn urine die ik heb afgestaan vandaag?

    #1975906 Reageer
    Huisarts.nl

    Dat zal dan te zien zijn in de urine

    #1975907 Reageer
    Anoniem

    hallo ook ik heb na blaasonderzoek blaasontsteking?
    dokter gaf bij mij dit niet aan
    na ongeveer 4 dagen had ook ik hier last van
    nog steeds is minder
    kijken na het weekend of het over is
    anders maar naar de huisarts
    jan

    #1975908 Reageer
    Anoniem

    Ter voorkomen van ontsteking na blaasonderzoek zou er minimaal een dag daarvoor een antibiotica kuur moeten starten.
    Het komt te vaak voor dat het mis gaat. Ik lees in meerdere bronnen soms wel 50%

    #1975909 Reageer
    Anoniem

    Ik heb nu na alle cystoscopische onderzoeken altijd een blaasontsteking eraan overgehouden maar kan nergens het antwoord vinden waar dit door komt. Is de ingebrachte cameraslang besmet? Leven er bacteriën in mijn plasbuis die door het onderzoek naar binnen worden gebracht? Ergens moet er zich een reden verschuilen en is deze besmetting niet vooraf te voorkomen?

    #1975910 Reageer
    Huisarts.nl

    Instrumenten zijn niet besmet maar steriel. Daar kan het niet aan liggen, maar lichaamseigen bacteriën zou wel kunnen
    En waarschijnlijk is het te voorkomen door profylactisch (vooraf ter voorkoming) al aan een antibioticakuur te beginnen

    #1975911 Reageer
    Anoniem

    Ik heb 2 dagen geleden een cystescopie gehad en ontzettende buikpijn en pijn in mijn vagina.. de ontsmettende gel brandde al heel erg en de behandeling vreselijk pijnlijk .. na een maand blaasontsteking was eindelijk na 3 anti biotica kuren mijn blaasontsteking over .. en na 2 weken dit onderzoek en weer opnieuw!

    #1975912 Reageer
    Anoniem

    Mag ik alcohol drinken na een cystocopie?

10 berichten aan het bekijken - 1 tot 10 (van in totaal 10)
Reageer op: Reactie #1975909 in Klachten na blaasonderzoek (cystoscopie) in ziekenhuis
Je informatie:



Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 2 MB



Voeg nog een bestand toe