- Huisarts.nl
De fokker van mijn hond heeft ernstige koortslip. Als zij de hondjes haar (koorts)lip laat kussen kunnen die het dan krijgen? Volgens mij is het van mens niet overdraagbaar op hond en de hondenversie niet overdraagbaar op mens. Kunnen wij dit nu krijgen van ons toekomstige hondje of als we naar de puppy’s gaan kijken (als het hondje ons dan bijvoorbeeld ook op de mond likt), of via de mensen begroeten (hand geven en kussen op de wang, ik heb altijd wondjes op mijn hand, kan het dan als diegene vantevoren net met die hand zijn koortsblaasjes heeft aangeraakt). Is het terecht dat ik nu bang ben voor koortslip?
Huisarts.nlAls je in direct contact komt met het vocht uit een blaasje, kun je besmet raken. Niet via dieren en via hand geven.
AnoniemEn als ik wondjes op mijn handen heb en daar vocht van het blaasje van die andere persoon in komt? En als die gene van te voren net het hondje heeft gekust en ik daarna, op dezelfde plek? EN via op de wang kussen kan het dus wel?
Huisarts.nlHet heeft met wondjes niets te maken. Huidcontact met vocht uit een blaasje is voldoende. NIET via de hondjes.
AnoniemEn huidcontact kan dus zijn via mond-wang, als je 3 kussen geeft? En als het vocht aan diegene zijn handen heeft? Ik bedoel niet of die hondjws het kunnen krijgen maar of ik via de honden het kan krijgen, als daar vocht op zit van de blaasjes van de eigenaar
Huisarts.nlDerde keer: NIET via de hondjes en NIET via hand geven. Huidcontact MET VOCHT UIT EEN BLAASJE
Huisarts.nlAls je dus een kus krijgt op een wang van iemand met een koortslip, kun je er zelf ook een krijgen
AnoniemHoe zit het met een wormenbesmetting? Pups zijn toch (bijna) altijd besmet? Kunnen mensen het krijgen door het aaien/knuffelen van de hond die besmet is (pups liggen namelijk wel eens in hun ontlasting)? Als je dan je handen niet wast en de pup op je kleren laat zitten en vervolgens de auto in gaat, kan je het dan krijgen doordat het aan je handen zit? En als je vervolgens thuis je handen wast en daarna pas eet of drinkt, kan het dan nog steeds, doordat je de volgende keer als je de auto in stapt je het stuur weer aan raakt bijvoorbeeld?
Huisarts.nlIk ga hier dus echt geen antwoord meer op geven.
AnoniemHet gaat nu over wormen, niet over koortslip. Ik weet echt niet hoe dat zit.. sorry! Fijn weekend
Huisarts.nlDat is erg onwaarschijnlijk om zo een wormeninfectie te krijgen. Als pups in eigen ontlasting liggen is het een bar slechte fokker.
AnoniemZe liggen er niet letterlijk in. Maar als er eentje bijvoorbeeld net ontlast heeft en er met zijn pootje in trapt ofzo. Of als het snachts gebeurt.. je kan het nu eenmaal niet 24 uur per dag in de gaten houden. Hoe is het onwaarschijnlijk? Sowieso onwaarschijnlijk om een wormenbesmetting van een besmette pup te krijgen? En als je je handen niet wast na het contact?
Huisarts.nlIk vind het allemaal erg overdreven en ver gezocht. Zorg gewoon dat je je handen wast voordat je je vingers in de mond steekt of eten aanraakt.
AnoniemWe moeten wel 2 en half uur naar huis rijden en in die tussentijd zit ik vast wel per ongeluk aan mijn neus of mond… kan ik het dan krijgen als mijn handen niet gewassen zijn? En als ze op mijn kleren hebben gezeten; kan ik het dan via mijn kleren krijgen als ik mijn kleren aanraak en vervolgens handen in mijn mond steek?
AnoniemWe moeten wel 2 en half uur naar huis rijden en in die tussentijd zit ik vast wel per ongeluk aan mijn neus of mond… of eet/drink, kan ik het dan krijgen als mijn handen niet gewassen zijn? En als de pups op mijn kleren hebben gezeten; kan ik het dan via mijn kleren krijgen als ik mijn kleren aanraak en vervolgens handen in mijn mond steek?
AnoniemHoe zit het dan? Als ik mijn handen pas na 2 uur kan wassen en het dus ook aan het autostuur komt? En als ze op mijn kleren zitten met knuffelen?
Huisarts.nldat maakt niet als je je vingers maar uit je mond laat.
Je zou natuurlijk ook kunnen vragen bij de fokker of je je handen even mag wassen…AnoniemJa maat als ik mijn handen thuis pas was en onderweg wel een broodje eet en wat drink? En als het aan het autostuur komt en ik de volgende keer als ik aan het stuur kom met mijn vingers in mijn mond kom? En wat betreft mijn kleren? Blijft het daar dan op zitten en kan ik het via mijn kleren krijgen als ik die aan houdt en ze aanraak en vervolgens met mijn handen in de mond kom?
AnoniemZou u hier nog antwoord op willen geven? Fijn paasweekend gewenst alvast
Huisarts.nlOok hier net als in de andere discussie: nog een keer, maar dat is dan welde laatste keer.
je komt voortdurend met ja maar als…..
Was je handen bij de fokker, of eet niet onderweg zonder je handen te wassen en stop geen vingers in de mond. Anders loop misschien het risico op een wormeninfectie. Met je kleren en het stuur heeft dat niets te maken. Het gaat alleen maar om je vingers, nagels en je handen.