- Huisarts.nl
Mijn kind heeft 2 dagen 39,7 koorts gehad, derde dag ’s morgens (normale temperatuur) naar de huisarts gegaan.
Diagnose: keel en amandelontsteking (met etter op), schrijft Biclar junior antibiotica voor.
Diezelfde dag s’ morgens en ’s avonds antibiotica gegeven maar de hele dag niet meer ziek geweest.
Dit kan toch niet van de antibiotica zijn zo snel?Ik lees dat antibiotica niet nodig is in zo’n geval & hij heeft veel voedselallergieën & hij heeft dit jaar al 5x (!) een antibioticakuur gehad.
Mag ik stoppen na één dag antibiotica geven (waarschijnlijk niet)?
Is mijn huisarts toch accuraat met het voorschrijven van antibiotica?
Ik maak me zorgen over zijn gezonde darmflora/ effect op allergieën.Huisarts.nlDat hangt af van de soort van ontsteking. Als het een virale ontsteking is, is een kuur niet nodig en ook niet zinvol.
Maar zoals je het beschrijft is het een bacteriële infectie. Dan is het toch beter om te behandelen vooral om de infectie zelf tegen te gaan maar ook om verdere uitbreiding tegen te gaan. Het is belangrijk om een kuur af te maken om resistentie van de bacterie te voorkomen.