- Anoniem
Ik ben afgelopen woensdagavond mijn laatste pil van de strip vergeten in te nemen. Ik kwam hier donderdagochtend achter en heb deze om 9:50 alsnog ingenomen. Doorgaans neem ik de pil altijd rond 10 uur – half 11 in de avond in. De avond ervoor nam ik de pil overigens om 11 uur savonds. Valt dit binnen de 12 uurs regel of is dit een genomen risico? Normaal gesproken moet je dan namelijk direct een stopweek inlassen.
Is het ook een optie om de stopweek een dag in te korten, dus de woensdag aan de nieuwe strip beginnen ipv de donderdag?
En zijn er extra voorbehoedmiddelen nodig in de maand hierna als ik wel degelijk te laat was en de pil alsnog heb ingenomen ipv direct de stopweek in te lassen? Ik ben bang dat er misschien een eisprong is geweest en de pil dus niet meer optimaal werkt tot de eerstvolgende eisprong is “voorkomen”..Huisarts.nlJe zult toch zelf even moeten kijken/bedenken of het nou wel of niet binnen 12 uur was.
Als je te laat was, ben je pas weer beschermd als je de pil na de stopweek 7 dagen achter elkaar hebt ingenomen. Als je erover twijfelt, gebruik dan aanvullende anticonceptie. De stopweek een dag koeter maken is gen probleemAnoniemMoet je de 12 uur na gebruikers tijdstip aanhouden of de 36 uur na de laatste pil? Als het 36 uur na de laatste is, dan is het wel goed. 12 uur na gebruikelijk hangt om 5 minuten waarschijnlijk.
AnoniemGebruikelijke tijdstip* excuus.
AnoniemIk heb 4 dagen voor de vergeten pil wel onbeschermde seks gehad, is er de kans dat ik dan zwanger ben? Ik heb de strip hiervoor geen stopweek gehouden wegens vakantie.
Huisarts.nlEr mogen niet meer dan 36 uur tussen twee pillen liggen
AnoniemEr zat bij mij 34 uur tussen de laatste pil en de vergeten pil, en 12 uur exact tussen gebruikelijk tijdstip en vergeten pil. Is het dan wel optijd geweest?
Huisarts.nlIk schreef: Er mogen niet meer dan 36 uur tussen twee pillen zitten. 34 uur is dus minder dan 36 uur
AnoniemOntzettend bedankt!
AnoniemIk heb afgelopen donderdag de pil vergeten en heb per ongeluk vrijdag de pil van vrijdag ingenomen en zaterdag die van vrijdag en zaterdag neem normaal om 10 uur savonds de pil in en dit was dus vanwege weekend 12 uur snachts geworden en heb zonder condoom gemeenschap gehad met mn vriend geldt dit ook binnen de 36 uur
Huisarts.nlSr mag niet meer dan 36 uur tussen twee pillen zitten. je kunt zelf uitrekenen of dat zo was.