- Huisarts.nl
Laatst tijdens het stappen heb ik perongeluk een druppel bloed van een vriendin in mijn mond gekregen. Ik weet dat dat zij één of twee keer zonder condoom seks heeft gehad met een jongen. Zij heeft zich nog nooit op HIV laten testen. Ik vraag me me nu af hoe groot het risico is dat ik besmet ben en in hoeverre ik hiervoor bang moet zijn. Daarnaast heb ik een lange relatie, en doen we het dus zonder condoom, kan dit nu nog steeds? Zou iemand me hierbij kunnen helpen?
Huisarts.nlHet risico op HIV is nagenoeg nihil. Speeksel vormt een barrière en kan het virus doden.
AnoniemIk hoef me dus eigenlijk geen zorgen te maken?
Huisarts.nlNee hoor. Het is zeer on waarschijnlijk dat je zo HIV oploopt.
AnoniemIk heb nog één vraagje: ik ben bloeddonor en nu ben ik bang dat ze mij bij de volgende afspraak om bloed te doneren, weigeren omdat ik dus risico heb gelopen.. Of denkt u dat zij dit niet als risico zullen zien?
Huisarts.nlJe bloed wordt sowieso altijd op HIV gecontroleerd…of ze het als risico zien weet ik niet, maar denk het niet