Wat is een normale startdosering metformine
3 berichten aan het bekijken - 1 tot 3 (van in totaal 3)
  • #1931393 Reageren
    Anoniem

    Ik was donderdag bij de huisarts ivm terugkerende blaasontsteking. Ik moest vrijdagochtend bloed laten prikken en urine inleveren. Min eigen huisarts ging vrijdag op vakantie en deze week wordt de praktijk ook waargenomen.
    Vrijdag middag belde de waarnemer op dat ik DM2 heb en metformine krijg. Het recept lag bij de apotheek zodat ik die avond nog kon starten. Vanaf dag 1 3x500mg en als ik weinig last van bijwerkingen heb dan morgen 2×500 en 1x1000mg. Maandag als mijn eigen huisarts er weer is, is er een afspraak bij de poh ingepland en moet ik nuchter laten controleren.
    Het voelt als een rollercoaster, alsof het is hier is medicatie en hoppa gelijk omhoog. Ik lees overal dat stap 1 leefstyle adviezen is.
    Is deze dosering normaal?

    #1931394 Reageren
    Huisarts.nl

    Dat hangt vooral van de bloedwaarden af en je BMI

    #1931395 Reageren
    Anoniem

    Ik ben 24 en woog in januari 2021 132 kg en ben 173 cm lang.(BMI 44,1) Toen was m’n glucose nuchter 6,9 en hba1c 51.
    Ik heb hulp gezocht om af te vallen en stoppen met emotie eten en weg nu 106kg langzaamaan gaat dat dus de goede kant op. (BMI 35,4) ik dacht dus dat m’n beide waardes wel iets naar beneden zouden gaan.
    M’n glucose nuchter was nu alleen 16,4 en hba1c 92
    Ik heb geen idee hoe snel iets veel te hoog is. Dat 16 te hoog is voor een nuchtere waarde snap ik maar hoe het hba1c zich verhoudt en of het niet, weinig, veel of extreem verhoogd of geen idee. Wellicht kunt u dit voor hba1c aangeven. Ik ben juist goed bezig met afvallen en elke dag een uur bewegen. Vandaar dat ik dacht waarom direct medicatie.

3 berichten aan het bekijken - 1 tot 3 (van in totaal 3)
Reageer op: Wat is een normale startdosering metformine
Je informatie:



Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe