Lactose intolerantie en anticonceptiepil

Reageren
Categorie:
0
0

Beste,

Ik ben sinds een tijdje te weten gekomen dat ik lactose slecht verteer. Het is geen intolerantie voor lactose maar malabsorptie. Hierbij verteer ik grote hoeveelheden lactose niet goed.
Nu vroeg ik mij af of de anticonceptiepil die ik slik dan betrouwbaar is. Ik neem zelf de pil “dienobel” en hier zit lactose in volgens de bijsluiter.
Het is niet zo dat ik diarree heb of moet overgeven als ik lactose heb ingenomen. Mijn klachten zijn enkel een opgeblazen gevoel en soms wat buikpijn.

Is mijn pil nu betrouwbaar ondanks de intolerantie of niet?

Alvast bedankt!

Gemarkeerd als spam
Geschreven door Anne
Gevraagd op 15 april 2021 0 17
2947 bekeken
Antwoord toevoegen
0
Privé antwoord

Met die hoeveelheid die daar in zit, is dat verder geen probleem

Gemarkeer als spam
Geschreven door Robert Rebergen
Beantwoord door 15 april 2021 15 28
Antwoord toevoegen
0
Privé antwoord

Super bedankt!

Gemarkeer als spam
Geschreven door Anne
Beantwoord door 15 april 2021 19 35
Antwoord toevoegen
0
Privé antwoord

Kan de anticonceptie door de aanwezigheid van lactose wel klachten opleveren voor mensen met een hevige intolerantie?
Is er een pil die geen lactose bevat?

Gemarkeer als spam
Geschreven door Anke
Beantwoord door 2 oktober 2021 8 24
Antwoord toevoegen
0
Privé antwoord

Ja, dat zou klachten kunnen geven, maar komt maar zeer zelden voor. Voor zover mij bekend is er geen lactose vrije pil.

Gemarkeer als spam
Geschreven door Robert Rebergen
Beantwoord door 2 oktober 2021 18 41
Antwoord toevoegen
0
Privé antwoord

Ik ben zelf lactose intolerant en heb daadwerkelijk klachten door de pil, dit door de lactose die erin zit. De apotheek zegt dat het niet mogelijk is maar mijn klachten zijn verdwenen na gebruik.

Gemarkeer als spam
Geschreven door Renee
Beantwoord door 15 november 2022 13 53
Antwoord toevoegen
0
Privé antwoord

Ik heb hetzelfde inderdaad met de minipil. Heftige klachten met mijn buik en bij stoppen met slikken zijn de klachten verdwenen.

Gemarkeer als spam
Geschreven door Sara
Beantwoord door 9 januari 2025 21 03
Antwoord toevoegen
0
Privé antwoord

Mijn dochter heeft ook klachten bij het gebruik van de pil. Iemand al een oplossing hier voor gevonden ? We komen niet veel verder bij huisarts en apotheek.

Gemarkeer als spam
Geschreven door Radeloose moeder
Beantwoord door 10 januari 2025 15 31
Antwoord toevoegen
0
Privé antwoord

Ik ben zwanger geworden door de pil heen. Ook lactose intolerant. Ik denk dat het allerbelangrijkste is dat je erbij stil staat of je last krijgt van diarree of iets anders waardoor je de pil weg 'spoelt'. In de abortuskliniek hebben ze een spiraal gezet maar zeker heel voorzichtig zijn ook als je er lichtere klachten van ervaart

Gemarkeer als spam
Geschreven door anoniem
Beantwoord door 28 januari 2025 12 11
Antwoord toevoegen

Plaats een antwoord

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]